Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 168 749 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Rekrutacja do PSP ~ Państwowej Straży Pożarnej

piątek, 17 listopada 2006 9:18
Skocz do komentarzy

  

  

Informacje ogólne

 

Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski korzystający z pełni praw publicznych, posiadający określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.
Oceny zdolno
ści fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej dokonują komisje lekarskie podległe Ministrowi Spraw Wewnę
trznych i Administracji.
Kandydat do s
łużby nie może być osobą karaną
.
Stosunek s
łużbowy strażaka powstaje z dniem mianowania na stanowisko służbowe

:-):-):-)

 

Nabór do służby przygotowawczej realizowany jest przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie w zależności od potrzeb wynikających z analizy stanu zatrudnienia.
Osoby, które ubiegają się o przyjęcie do służby przygotowawczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie powinny spełniać następujące warunki:
1. obywatelstwo polskie,
2. wiek do 30 lat,
3. wykształcenie średnie (preferowane kierunki techniczne oraz świadectwo dojrzałości),
4. uregulowany stosunek do służby wojskowej (odbyta zasadnicza służba wojskowa, przeniesienie do rezerwy bez odbycia tej służby albo zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej),
5. ogólnie dobry stan zdrowia,
6. niekaralność sądowa,
7. inne uprawnienia, które są przydatne w służbie (np. prawo jazdy kategorii B, C lub C+E, świadectwo kwalifikacji, uprawnienia płetwonurka, sternika motorowodnego, ratownika wodnego, medycznego, chemicznego, znajomość języków obcych, biegłość w obsłudze podstawowego oprogramowania itp.),
8. zamieszkanie w Gnieźnie lub w okolicy,

Kandydat składa podanie o przyjęcie do służby wraz z c.v., kserokopią świadectwa ukończenia szkoły średniej, prawa jazdy, książeczki wojskowej oraz innych dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji przydatnych w służbie PSP, adresując je do Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Po wstępnym zakwalifikowaniu kandydat zostaje poddany próbie sprawnościowo-wydolnościowej, która obejmuje:
1. BIEG NA 50 m:
Ćwiczący zajmuje pozycję startową (niska lub stojąca) przed linią startu. Na donośny sygnał "startera" rozpoczyna bieg. Czas mierzony jest do momentu osiągnięcia klatką piersiową linii mety. Falstart powoduje powtórzenie startu. Czas na zaliczenie- 7,0 sek.
2. BIEG NA 1000 m:
Zasady biegu identyczne, jak w przypadku biegu na 50 m. Czas na zaliczenie- 3,55 min.
3. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU (drążek na wysokości doskoczonej)
Ćwiczący zajmuje pozycję w zwisie na drążku (nachwytem lub podchwytem)- ramiona wyprostowane i pozostaje w bezruchu. Ćwiczący wykonuje podciągnięcia tak, żeby broda znalazła się ponad drążkiem, wraca do pozycji wyjściowej ( ramiona wyprostowane) i ponawia ewolucję. Oceniający zalicza tylko prawidłowe wykonanie ćwiczenia, wymieniając kolejne liczby zaliczonych powtórzeń. Podczas wykonywania ćwiczeń dozwolona jest praca nóg i tułowia. Minimalna ilość podciągnięć - 10 razy.
4. WEJŚCIE NA DRABINĘ MECHANICZNĄ
Próba polega na wejściu na wolno stojącą drabinę mechaniczną (nie opartą), ustawioną pod kątem 45 stopni. Zaliczenie uzyskuje się po wejściu na wysokość 25m.( nie liczy się czas wejścia). Ćwiczenie wykonuje się z pełną asekuracją i zabezpieczeniem przed upadkiem, w uzbrojeniu osobistym strażaka.

Warunkiem dopuszczenia do testu jest przedłożenie zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego zdolność kandydata do przystąpienia do ww. sprawdzianu.
Pozytywny wynik testu warunkuje skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego w celu przeprowadzenia badania o zdolności do służby w Państwowej Straży Pożarnej.
Kolejnym etapem postępowania rekrutacyjnego jest skierowanie kandydata do właściwej komisji lekarskiej podległej Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu ustalenia jej zdolności psychicznej i fizycznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Podziel się
oceń
21
3


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 30 września 2015 2:34

  Zapraszam :)

  autor Anita

  blog: http://gpsandauto.ak7.fr/car-audio/B00C1ERJUW-esx-vn809-ho-accord.html

 • dodano: 13 kwietnia 2015 8:40

  To jak jest z tym wiekiem,maksymalnie 30lat czy więcej.Bo na innych komendach jak jest nabór nie jest to wyszczególnione.

  autor rafal194

 • dodano: 16 stycznia 2015 18:28

  Somebody necessarily help to make significantly posts I would state.<br><br>That is the very first time I frequented your website page and up <br>to now? I surprised with the analysis you made to create <br>this particular put up extraordinary. Wonderful task!

  autor Rocco

  blog: http://kasa-fiskalna-dla-lekarza.blogspot.com/

 • dodano: 16 stycznia 2015 18:26

  Somebody necessarily help to make significantly posts I would state.<br><br>That is the very first time I frequented your website page and up <br>to now? I surprised with the analysis you made to create <br>this particular put up extraordinary. Wonderful task!

  autor Rocco

  blog: http://kasa-fiskalna-dla-lekarza.blogspot.com/

 • dodano: 30 grudnia 2014 22:37

  What's up, its pleasant paragraph about media print, we all be aware of media is <br>a impressive source of data.

  autor Krystal

  blog: http://finanse.w-reklamie.pl/odziez-reklamowa-efektywna-reklama/

 • dodano: 06 sierpnia 2014 12:01

  witam

  autor adik

 • dodano: 04 maja 2014 14:27

  a ojciec mowil..idz do strazy...dzis on nie zyje i nie pomoze.a mogl.bez plecow ciezko.to jedyny a bynajmniej najbardziej szanowany zawod w tym kraju.wykonuje sie go z duma.a gdy ktos dziekuje za ratunek mowisz...niema za co.taka praca.sam bylem tylko w osp.ojciec w zawodowej a wolnym czasie osp.zyl ta praca.zapil sie gdy musail isc na emeryture..koledzy z pracy staja sie rodzina.ciezka praca cholernie niebezpieczna.ale jego pogrzeb wzruszyl.cala brac strazacka z kilku komend byla obecna.oddali honory jakby byl niewiadomo kim.cos pieknego jak i smutnego.praca wykancza po latach psychicznie.wg mnie podstawowym pkt rekrutacji powinno byc powolanie i chec pomocy innym.to podstawa tej pracy.ten kto byl choc w osp lub mial bliskiego strazaka wie o co chodzi...z pelna duma mysle o ojcu gdy widze chlopakow jadacych do akcji.jada choc nie wiedza nigdy czy wroca.wojsko to przedszkole przy strazy..

  autor osp warmia

 • dodano: 09 kwietnia 2014 13:10

  Cześć. Czy jeżeli mam niepełne średnie ( matura w przyszlym roku ) To moge próbować złożyć papiery do PSP, w liceum byłem na profilmu strażacko-policyjnym

  autor Sojer

 • dodano: 07 marca 2014 11:52

  Artykuł już ma trochę lat, a czy wymagania się nie zmieniły?

  autor PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU

  blog: http://workout-polska.pl

 • dodano: 21 października 2013 6:41

  Bardzo cenne porady. Wiadomo, że rekrutacja nie jest prosta, ale później jest ju z tylko lepiej!

  autor Strażak rekrut

  blog: http://startcv.pl/wzory-dokumentow/4-wzory-zyciorysow/wzor/28-zyciorys-do-strazy-pozarnej

 • dodano: 10 maja 2013 21:35

  zeby sie dostac do psp moze byc liceum, klasa wojskowo-obronna ?

  autor siemanko

 • dodano: 02 stycznia 2013 12:48

  jezeli mam kat D to mam szanse składa papiery

  autor szymon

 • dodano: 11 grudnia 2012 11:45

  hej, ja mam 5 lat stażu w osp, kursy: ratownik medyczny ratownik wodny, biegła znajomość angielskiego, niemieckiego, i francuskiego, aktualne psychotesty. tylko nie wiem czy mnie przyjmą, bo jestem aktualnie na filozofii i na prawie, boję się że powiedzą że myślicieli nie potrzebują :D chociaż gdy składałem papiery do policji, usłyszałem, tu jest ciężka praca a nie czytelnia próbuj, może się uda i się udało ale ja zrezygnowałem :P

  autor młody92

 • dodano: 25 sierpnia 2012 3:24

  trudno ale to prawda jak nie masz kasy i bardzo dobrych pleców to nie dostaniesz sie do straży lub Policji taka prawda kolega w 1 poście dobrze napisał pieniądze światem żądzą

  autor johny

  blog: zgadzam sie

 • dodano: 26 czerwca 2012 22:32

  Powiem Wam jak sytuacja wygląda w tym roku. Mam brata i kilku kuzynów po szkołach pożarniczych, oczywiście "wepchani" po znajomościach, bo jakby inaczej. Ja jestem od nich kilka roczników młodszy i układ się skończył. Próbowałem sam przez 4 lata i nic z tego. W tym roku nastąpiły zmiany w punktacji - moim zdaniem pozory, ale być może chcą stworzyć pluton (30 osób) geniuszy - czyli osób które napiszą bardzo dobrze test - tzn. które same się dostaną. Pozostałe 60 słuchaczy to normalni kandydaci - z plecakami martwiący się o to żeby uzyskać 0,3 pkt na sprawnościowych. Najgorzej jak plecak się przygotuje również z testów - wtedy będzie mniej miejsc dla osób "z zewnątrz". Prawda jest taka, że nawet jeśli ktoś się dostanie bez plecaka nie oznacza to jeszcze sukcesu. Są jeszcze badania lekarskie i testy psychologiczne (plecak ma te rzeczy załatwione), ale jeśli coś znajdą na tych badaniach i testach - a szukają dokładnie - to odpadamy. "Okienko transferowe" osób na liście rezerwowej (ze średnim plecakiem) działa nadal. Niestety takie realia. Tak tam jest. To za dobra praca, żeby nie sięgnęły tam łapy korupcji. Mimo to życzę Wam kandydaci wiary i motywacji. Pozdrawiam

  autor Luko

  blog: a

 • dodano: 13 kwietnia 2012 17:12

  witam gdzie trzeba sie udac zeby złozyc dokumenty o przyjesie do PSP na testy i gdzie sie one odbywaja??

  autor adam

  blog: a

 • dodano: 10 kwietnia 2012 14:59

  Czy aby przyjeli cie do PSP potrzebna jest matura z jakichś określonych przedmiotow?

  autor Kisti

 • dodano: 01 kwietnia 2012 23:21

  Hej mam pytanko niedlugo czeka mnie nabór. Cholernie sie boje . Moze napisze jakie mam kursy : Kat C, kurs nurkowania, młodszy rtownik, kurs podst obslugi motorówka, kurs na podesty ruchome. Równiez mam duzodplomówimedali z młodszysz osiagniec.... JAKIE MAM SZANSE !!??????????

  autor Tomasz

 • dodano: 30 marca 2012 13:00

  ccc

  autor cc

  blog: cc

 • dodano: 21 marca 2012 18:23

  mam pytanie czy jesli zostalem przyjety z naboru do PSP ale na liscie mam 23 miejsce czy sa szanse ze zostane przyjety na etat czy z naboru nie wszystich przyjmuja ???

  autor dzak

  blog: moj

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

wtorek, 13 października 2015

Licznik odwiedzin:  97 981  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Archiwum

O mnie

Mam na imię Mateusz ! Mam 18 lat i jestem uczniem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Brunona w Giżycku . Moje zainteresowania to : OSP MIŁKI , SpOrT , Muzyka , internet ! W przyszłości po zdaniu MATURY jak dobrze pójdzie chciałbym się dostać do WYŻSZEJ SZKOŁY POŻARNICTWA i pracować w PSP

O moim bloogu

Ciekawostki o Straży Pożarnej m.in. OSP i PSP !!!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 97981

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl