Bloog Wirtualna Polska
Są 1 270 103 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Rekrutacja do PSP ~ Państwowej Straży Pożarnej

piątek, 17 listopada 2006 9:18
Skocz do komentarzy

  

  

Informacje ogólne

 

Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski korzystający z pełni praw publicznych, posiadający określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.
Oceny zdolno
ści fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej dokonują komisje lekarskie podległe Ministrowi Spraw Wewnę
trznych i Administracji.
Kandydat do s
łużby nie może być osobą karaną
.
Stosunek s
łużbowy strażaka powstaje z dniem mianowania na stanowisko służbowe

:-):-):-)

 

Nabór do służby przygotowawczej realizowany jest przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie w zależności od potrzeb wynikających z analizy stanu zatrudnienia.
Osoby, które ubiegają się o przyjęcie do służby przygotowawczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie powinny spełniać następujące warunki:
1. obywatelstwo polskie,
2. wiek do 30 lat,
3. wykształcenie średnie (preferowane kierunki techniczne oraz świadectwo dojrzałości),
4. uregulowany stosunek do służby wojskowej (odbyta zasadnicza służba wojskowa, przeniesienie do rezerwy bez odbycia tej służby albo zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej),
5. ogólnie dobry stan zdrowia,
6. niekaralność sądowa,
7. inne uprawnienia, które są przydatne w służbie (np. prawo jazdy kategorii B, C lub C+E, świadectwo kwalifikacji, uprawnienia płetwonurka, sternika motorowodnego, ratownika wodnego, medycznego, chemicznego, znajomość języków obcych, biegłość w obsłudze podstawowego oprogramowania itp.),
8. zamieszkanie w Gnieźnie lub w okolicy,

Kandydat składa podanie o przyjęcie do służby wraz z c.v., kserokopią świadectwa ukończenia szkoły średniej, prawa jazdy, książeczki wojskowej oraz innych dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji przydatnych w służbie PSP, adresując je do Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Po wstępnym zakwalifikowaniu kandydat zostaje poddany próbie sprawnościowo-wydolnościowej, która obejmuje:
1. BIEG NA 50 m:
Ćwiczący zajmuje pozycję startową (niska lub stojąca) przed linią startu. Na donośny sygnał "startera" rozpoczyna bieg. Czas mierzony jest do momentu osiągnięcia klatką piersiową linii mety. Falstart powoduje powtórzenie startu. Czas na zaliczenie- 7,0 sek.
2. BIEG NA 1000 m:
Zasady biegu identyczne, jak w przypadku biegu na 50 m. Czas na zaliczenie- 3,55 min.
3. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU (drążek na wysokości doskoczonej)
Ćwiczący zajmuje pozycję w zwisie na drążku (nachwytem lub podchwytem)- ramiona wyprostowane i pozostaje w bezruchu. Ćwiczący wykonuje podciągnięcia tak, żeby broda znalazła się ponad drążkiem, wraca do pozycji wyjściowej ( ramiona wyprostowane) i ponawia ewolucję. Oceniający zalicza tylko prawidłowe wykonanie ćwiczenia, wymieniając kolejne liczby zaliczonych powtórzeń. Podczas wykonywania ćwiczeń dozwolona jest praca nóg i tułowia. Minimalna ilość podciągnięć - 10 razy.
4. WEJŚCIE NA DRABINĘ MECHANICZNĄ
Próba polega na wejściu na wolno stojącą drabinę mechaniczną (nie opartą), ustawioną pod kątem 45 stopni. Zaliczenie uzyskuje się po wejściu na wysokość 25m.( nie liczy się czas wejścia). Ćwiczenie wykonuje się z pełną asekuracją i zabezpieczeniem przed upadkiem, w uzbrojeniu osobistym strażaka.

Warunkiem dopuszczenia do testu jest przedłożenie zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego zdolność kandydata do przystąpienia do ww. sprawdzianu.
Pozytywny wynik testu warunkuje skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego w celu przeprowadzenia badania o zdolności do służby w Państwowej Straży Pożarnej.
Kolejnym etapem postępowania rekrutacyjnego jest skierowanie kandydata do właściwej komisji lekarskiej podległej Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu ustalenia jej zdolności psychicznej i fizycznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Podziel się
oceń
22
3


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

poniedziałek, 23 października 2017

Licznik odwiedzin:  110 813  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

O mnie

Mam na imię Mateusz ! Mam 18 lat i jestem uczniem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Brunona w Giżycku . Moje zainteresowania to : OSP MIŁKI , SpOrT , Muzyka , internet ! W przyszłości po zdaniu MATURY jak dobrze pójdzie chciałbym się dostać do WYŻSZEJ SZKOŁY POŻARNICTWA i pracować w PSP

O moim bloogu

Ciekawostki o Straży Pożarnej m.in. OSP i PSP !!!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 110813

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Favore.pl